Догляд за взуттям взимку

Догляд за взуттям взимку – це ціла низка заходів, які забезпечують довговічність ваших чобіт та комфорт для ніг. Освоїти ці процедури не так складно, як здається.

Засоби для догляду за зимовим взуттям

Для догляду за взуттям в холодний період розроблено багато засобів, які допомагають вирішувати різні завдання:

  • пінка або шампунь для очищення;
  • крем для пом’якшення;
  • спрей або крем з водовідштовхувальним ефектом;
  • віск;
  • дезодорант;
  • засіб проти зміни кольору (антиколор).

Доповнити цей набір можна спеціальними щітками для взуття (різні для кожного кольору) та м’якими серветками.

Догляд за натуральною шкірою

Основні аспекти догляду за шкіряним взуттям взимку – це захист від вологи, коливань температури та належне живлення матеріалу. Водовідштовхувальні засоби для гладкої шкіри повинні містити жири, віск, фторвмісні смоли та інші корисні компоненти. Використання спеціальних кремів та бальзамів допомагає зберегти блиск та еластичність шкіри, підвищити її щільність і міцність.

Замша, нубук, велюр

Щоб зберегти привабливість замшевого взуття взимку, рекомендується застосовувати спеціальні спреї та емульсії. Наносити їх слід лише на суху поверхню. Для додаткового захисту від вологи можна використовувати просочення, яке наноситься кількома шарами до появи ефекту стікання води з взуття.

Для догляду за зимовим взуттям з нубука знадобляться вологі губки або серветки, якими можна видаляти бруд. Також можна використовувати воду з нашатирним спиртом або гарячу пару, якщо ворс загрубів.

Взуття з велюру в зимовий період зустрічається рідко і потребує особливої уваги до захисту від вологи. Найпростіший і дієвий спосіб – це нанести водовідштовхувальне просочення і дати черевикам повністю висохнути. Чистити велюрове взуття можна м’якою щіткою або звичайною гумкою.

Додаткові поради

Щоб догляд за зимовим взуттям був ефективним, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • Наносьте засоби перед кожним виходом на вулицю, принаймні за годину. Оптимально робити це ввечері.
  • Підбирайте засоби для догляду відповідно до матеріалу взуття.
  • Сушіть взуття природним шляхом при кімнатній температурі (не використовуйте фен чи батарею, оскільки це може пошкодити матеріал).

Приділяючи лише 5-10 хвилин щодня догляду за зимовим взуттям, ви забезпечите його ідеальний стан і уникнете проблем з промоканням чи холодом.

Залишити коментар